Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści.

Mogą oni przeprowadzać podstawowe przeglądy stomatologiczne i badania służące ustaleniu, jakiego rodzaju leczenie musi zostać przeprowadzone u dzieci.

Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie.

W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego.
Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty.

Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie.

Poza tym szkolni dentyści mogą skierować dziecko na zabieg ekstrakcji zęba.

Zabiegi profilaktyczne w stomatologii nie są często tak popularne, jak leczenie próchnicy i wstawianie plomb. Chociaż wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych mogłoby w łatwy sposób uchronić się przed bolesnym leczeniem, to jednak niewielu decyduje się na takie zabiegi. Dla większości osób profilaktyka w stomatologii opiera się na regularnych przeglądach stanu uzębienia, natomiast takie usługi, jak piaskowanie czy lakowanie zębów są znacznie mniej popularne. Jeśli chcemy utrzymać nasze zęby w dobrym zdrowiu trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej profilaktyki jest to niewykonalne i chociaż istnieje możliwość utrzymania odpowiedniego stanu uzębienia bez profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, czasem jednak może okazać się to dobrym rozwiązaniem. Niektóre osoby bardzo lubią korzystać z małych gabinetów dentystycznych.
Dzieje się tak dlatego, że mogą dobrze poznać swojego dentystę i korzystać z różnych rabatów przez niego przygotowanych dla stałych pacjentów.
Poza tym w małych gabinetach dentystycznych wykonywane są praktycznie wszystkie podstawowe zabiegi dentystyczne, a wyposażenie małego gabinetu dentystycznego zwykle nie odbiega od wyposażenia dużego gabinetu. Dobry stomatolog, nawet jeżeli pracuje w małym gabinecie, potrafi doskonale wykorzystywać wszystkie dostępne środki lecznicze. Fakt posiadania stałych pacjentów pozwala mu na sprawowanie nad nimi naprawdę fachowej opieki i reagowanie na wszystkie zgłaszane przez nich problemy. Coraz częściej gabinety stomatologiczne decydują się na świadczenie niepopularnych do tej pory metod leczenia ubytków zębowych.
Takie metody, jak laserowe usuwanie uszkodzonych części zęba już nikogo nie dziwią.
Co więcej, coraz więcej chętnych zgłasza się właśnie po to, aby w ten niekonwencjonalny dość sposób wyleczyć swoje zęby.
Jest to bardzo korzystne dla pacjenta z uwagi na to, że takie metody są zwykle bezbolesne.
Chociaż niektórzy stomatolodzy twierdzą, że leczenie w taki sposób jest tak samo skuteczne jak tradycyjne metody, to jednak wielu pacjentów jest nieufnych wobec takich alternatywnych metod leczenia dentystycznego. Pomimo to powstaje coraz więcej gabinetów świadczących tego typu usługi stomatologiczne. Wykonywanie przeglądu dentystycznego jest podstawową usługą stomatologiczną wykonywaną na początku każdej wizyty w gabinecie dentystycznym.

Dlatego stomatolodzy starają się o to, aby wykonywane przez nich przeglądy stomatologiczne stały na jak najwyższym poziomie.

Poza tym wykorzystują oni w czasie ich przeprowadzania nowoczesne narzędzia, które są nie tylko zwykłymi narzędziami, ale również narzędziami obsługiwanymi w sposób mechaniczny.
Sięgają także po różne środki pozwalające na dobre poznanie stanu uzębienia.
W razie potrzeby wykonują także zdjęcia rtg zębów już podczas pierwszego przeglądu dentystycznego. Pozwala im to na dokładne zaplanowanie całego procesu leczenia zębów swoich pacjentów.

Dentysta ZabrzeDentysta Zabrze .

Dodane: 02-11-2019 16:29